Lajme nga vendi

Kolegët nuk po e duan doktorin e tyre

Kolegët nuk po e duan doktorin e tyre

Drejtori i Klinikës së Neurokirurgjisë, në QKUK, Arsim Morina ka mohuar lajmin se në këtë Klinikë ka ngecje të shërbimeve shëndetësore, duke thënë se...
Shënohet Dita Botërore e Zemrës

Shënohet Dita Botërore e Zemrës

Mjekët nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës u kanë ligjëruar nxënësve të disa shkollave të Prishtinës, rreth funksionit si dhe sëmundjeve të zemr...
Nis konfiskimi i inventarit te Pallati i Rinisë

Nis konfiskimi i inventarit te Pallati i Rinisë

Inspektorati i komunës së Prishtinës, të hënen ka nisur një operacion për konfiskimin e inventarit të kafiterive të cilat operojnë në objektin e...
Zvogëlohet çmimi i Roamingut

Zvogëlohet çmimi i Roamingut

Maqedonia, Mali i Zi, Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, sot në Tivar kanë nënshkruar marrëveshje për zvogëlimin e çmimeve të shërbimeve në roaming në...
Migrimi i kosovarëve është në shkallë të lartë

Migrimi i kosovarëve është në shkallë të lartë

Migrimi i kosovarëve drejt vendeve perëndimore është në shkallë të lartë. Me dyshimin për kontrabandim me njerëz policia ka arrestuar në raste të...
Kosova e 9-ta për nga rangimi i mjerimit

Kosova e 9-ta për nga rangimi i mjerimit

Indeksi i mjerimit nëpër botë i bërë nga Arthur Orkum, i cili pasqyron nivelin e papunësisë dhe inflacionit të çmimeve në nivel shtetesh, është...
Arrestohen vjedhësit e pompave të ujit

Arrestohen vjedhësit e pompave të ujit

Është arrestuar A. K. (1997) dhe Sh. R. (1997) me dyshimin për vjedhje të 11 pompave të ujit në vlerë prej 3 mijë eurove dhe të njëjti janë ndaluar në...
Prishtinë, votohet buxheti për vitin 2015

Prishtinë, votohet buxheti për vitin 2015

Pavarësisht kundërshtimeve të këshilltarëve komunal të LDK-së dhe PDK-së në kuvendin e Prishtinës, buxheti komunal për vitin 2015 ka kaluar i cili ...
Lajme nga Rajoni dhe Bota
Lajme nga Rajoni dhe Bota
29.09.14 18:13

Hapet një gropë e madhe në Simferopol

Një grope e thellë rreth 8 metra dhe e gjerë 6 metra ka tronditur banorët e Simferopolit në Krime të Ukrainës.… Më shumë
28.09.14 17:15

Policia përleshet me demonstruesit në Hong Kong

Për shtatë ditë radhazi studentet kinez bllokuan rrugët e Hong Kongut ut. Demonstruesit u ballafaquan me autoritet… Më shumë
28.09.14 11:46

Shpërthen vullkani në Japoni. 30 persona humbin…

Pas shtatë viteve qetësie mali Ontake në Japoni, u trazua sërish. Ky shpërthim i vullkanit të shtunën i zuri në befasi… Më shumë
Lajme nga sporti
Lajme nga sporti
29.09.14 19:40

Ndeshja Shqiperi Itali ne mes…

Është konfirmuar zyrtarisht takimi në mes Shqipërisë dhe Italisë në mesin e muajit nëntor.

Sfida mes Italisë dhe… Më shumë
29.09.14 19:38

Armend Xhoxhaj boksieri më i…

Boksieri i përfaqësues së Kosovës, Armend Xhoxhaj është zgjedhur bokseri më i mirë në turneun ndërkombëtar… Më shumë
28.09.14 17:22

Blerim Hoxha bleu klubin grek…

Biznesmeni nga Malisheva që jeton në Zvicër, Blerim Hoxha e ka blerë ekipin e futbollit të ligës së dyte të Greqisë… Më shumë
Lajme nga Showbiz
Lajme nga Showbiz
21.09.14 20:38

Kosovarja Egzonita Ala, Miss…

Bukuroshja Shqiptare nga Kosova, Egzonita Ala është zgjedhur Miss Gjermania 2014. Konkursi Miss Gjermania 2014 është… Më shumë
10.09.14 18:46

Në Himarë kapet Aragosta 27 kg

Në ujërat e Himarës është kapur nga rrjetat e një peshkarexhe një aragostë 2 metra e gjatë dhe me peshë 27 kg, e cila… Më shumë
01.09.14 18:35

Gruaja identike me Chavezin

Fotografia e një gruaje që ngjan shumë me liderin e ndjerë venezuelian Hugo Chavez po bën xhiron e botës nëpërmjet… Më shumë
Emisione

Lajmet Qendrore
 
Linqe
Votoni
 
 
Pyetsori

Kush mendoni se do ta bëjë qeverinë e re të Kosovës

PDK dhe Thaçi - 42.8%
Koalicioni opozitar - 39.4%
Do të ketë qeveri teknike - 3.1%
Shkohet në zgjedhje të jashtëzakonshme - 14.8%

Vota Total: 5934
The voting for this poll has ended on: 02 SEPTEMBER_SHORT 2014 - 00:00
Dokumentari: Një çerek shekulli
 
Facebook
KlanKosova
KlanKosova
ORA 7
ORA 7
Prive
Prive
Foto e javës

newborni.jpg
Videot më të klikuara në 30 ditët e fundit